ПРАЦЮЄМО! Відправляємо з Києва, Одеси та Івано-Франківська | ОТРИМАЙ ЗНИЖКУ
Каталог товарів
ПРАЦЮЄМО! Відправляємо з Києва, Одеси та Івано-Франківська | ОТРИМАЙ ЗНИЖКУ

Як грати у міні-футбол (футзал)

1. Вивчення основних правил

1.1 Грайте футбольним м'ячем розміру 4. Стандартний футбольний м'яч має розмір 5, що складає близько 27-28 дюймів (69-71 см) у колі. У футзалі грають м'ячем розміру 4 з колом 25-26 дюймів (64-66 см). М'яч меншого розміру трохи важчий і має менший відскок, що робить його найкращим варіантом для гри у приміщенні.

1.2 Виберіть по 5 гравців у команду. Одна з найбільших відмінностей між футболом та міні-футболом полягає в тому, що у міні-футболі грають по 5 гравців з кожного боку, а у футболі – по 11. Виберіть по одному гравцю з кожної команди, який гратиме роль воротаря. Виберіть окремого атакуючого для кожної команди. Цей гравець, званий опорним, вестиме атаку під час гри в нападі. Виберіть відданого захисника, відомого як остання людина, яка залишиться за випадком, якщо інша команда перехопить м'яч. Інші два гравці повинні грати в центрі поля і відомі як вінгери.

1.3 Встановіть таймер на 20 хвилин. Футзал складається з 2 таймів, кожен із яких триває 20 хвилин, на відміну від 45-хвилинних таймів у футболі. Ще одна відмінність полягає в тому, що у футболі годинник продовжує йти, а в міні-футболі годинник зупиняється, якщо м'яч не в грі. Якщо в кінці гри нічия, до годинника можна додати більше часу. Перемагає команда, яка першою забила в овертаймі. У казуальних іграх ви можете опустити таймер та закінчити матч, коли перша команда заб'є гол.

1.4 Не торкайтеся м'яча руками. Як і у футболі, футзалісти взагалі не можуть грати руками. Тим не менш, ви можете використовувати будь-яку іншу частину свого тіла для передачі або кидка м'яча.

1.5 Дозволено кожній команді 1 тайм-аут у кожному таймі. У футболі тайм-аути не допускаються, але у футзалі кожна команда отримує один тайм-аут за кожен тайм. Якщо команда не використовує свій тайм-аут протягом першого тайму, його не можна перенести на другий тайм.

1.6 Введення м'яча у гру ногою, якщо він виходить за межі поля. У футболі ви вкидаєте м'яч у гру руками, а у міні-футболі м'яч вводиться ногою. М'яч, що торкнувся стелі, вважається за межами поля. Ви не можете вдарити м'яч з-за меж поля прямо у ворота і забити. Однак, як тільки ви передаєте м'яч іншому гравцю, він продовжує грати як завжди.

1.7 Використовуйте необмежену кількість замін. У футболі дозволено лише 3 заміни. У футзалі замін може бути скільки завгодно, головне, щоб вони проводились у зоні замін. Зона заміни - це зона безпосередньо перед лавкою запасних кожної команди. Оскільки футзал — дуже динамічна та агресивна гра, стратегічно використовуйте запасних, щоб розвантажити гравців, що втомилися.

1.8 Замінити віддаленого гравця через 2 хвилини. У футболі немає заміни для віддаленого гравця. Однак у міні-футболі ви можете замінити цього гравця за 2 хвилини або після того, як інша команда заб'є гол.

2. Спробуйте атакуючу тактику

2.1 Грайте якнайширше, щоб залишити поле відкритим для передач. Оскільки міні-футбол грають на меншому полі, вінгери повинні намагатися грати ближче до бічної лінії, щоб було більше місця для гри.

2.2 Перемістіться в зону, залишену товаришем. Може бути важко знайти місце, куди можна переміститися, але коли один із ваших товаришів по команді рухається, ви можете переміститися туди, де він щойно стояв. У жодному разі не можна залишатися на одному місці понад 3 хвилини за раз.

2.3 Рухайтеся до захисників, якщо у вас є м'яч, і убік, якщо у вас немає. Якщо ви маєте м'яч, рух до захисника допоможе вам обійти його. Якщо у вас немає м'яча, відхід від захисників допоможе більше відкрити поле.

2.4 Щедро передавайте м'яч. Футзал - динамічна та енергійна гра. Чим частіше ви передаєте м'яч, тим більше шансів забити гол.

2.5 Очікуйте передачі м'яча не менше 5 разів, перш ніж зробити удар. Найменше поле означає, що захист може легко організувати блокування ваших ударів. Нападаючій команді зазвичай потрібно передати м'яч близько 5 разів, щоб зруйнувати організацію захисту.

3 Практика захисних ігор

3.1 Боротьба, щоб вкрасти м'яч. У футзал часто грають агресивніше, ніж у футбол. Якщо ви граєте у захисті, стежте за м'ячем і завжди шукайте можливість вкрасти його в іншої команди, якщо нападник втратить контроль. Ви не можете бити, штовхати, штовхати, утримувати або атакувати суперника, інакше іншій команді буде призначено штрафний удар.

3.2 Тримайте коліна зігнутими і залишайтеся на шкарпетках. У футзалі не можна відпочивати. Залишаючись пригнувшись уперед і спираючись на пальці ніг, а не на п'яти, ви будете в кращому положенні, щоб швидко рухатися та захищати м'яч.

3.3 Залишайтеся на вершині гравця з м'ячем. Ваша мета повинна полягати в тому, щоб чинити достатній тиск на нападника, щоб він втратив концентрацію і важко обмірковував свій наступний хід.

3.4 Захищайте ворота за лінією м'яча. Усі гравці захисту повинні бути за м'ячем. Це створить стіну, через яку гравцеві буде важко пробитися.

Як грати у міні-футбол (футзал)
https://football-world.com.ua/uploads/articles/0d1b0a979c6652ba90dc860403cbdc42531628ca.jpg
Як грати у міні-футбол (футзал)