ПРАЦЮЄМО! Відправляємо з Києва, Одеси та Івано-Франківська | ОТРИМАЙ ЗНИЖКУ
Каталог товарів
ПРАЦЮЄМО! Відправляємо з Києва, Одеси та Івано-Франківська | ОТРИМАЙ ЗНИЖКУ

Як розуміти сигнали футбольних суддів

1. Розуміння судді на полі

1.1 Подивіться, як суддя демонструє перевагу, вказуючи наперед після грубої гри. Суддя виставляє обидві руки паралельно собі, вказуючи на ворота команди, має перевагу. Важливо відзначити, що суддя не дає свисток за цим сигналом. Перевага розігрується, коли одна команда зробила незначний фол, але вважається, що інша команда має перевагу. Таким чином, замість того, щоб оголосити фол, суддя дозволяє грі продовжуватися і показує сигнал про перевагу. Наприклад, якщо захисник сфолив на нападаючого, але у нападника все ще є шанс завдати удару по воротах, суддя показує сигнал про перевагу. За більш серйозних порушень суддя негайно зупиняє гру та призначає штрафний удар команді, на якій було скоєно порушення.

1.2 Зверніть увагу на свисток та рефері, що вказує вперед для штрафного удару. Суддя дає свисток і рукою, що не тримає свисток, вказує (без певного кута) у напрямку атаки команди, яка виконує штрафний удар. Обов'язково зупиняйте гру, лише якщо суддя дасть свисток. Наприклад, суддя може призначити штрафний удар команді, якщо гравець іншої команди, який не є воротарем, торкнеться м'яча руками. Це найпоширеніша форма сигналу, що ви бачите під час ігор. Судді призначають штрафні удари за незначні/середні фоли, коли суддя вважає, що команда, що приймає, не має переваги.

1.3 Спостерігайте за суддею, який вказує нагору для вільного удару. За цим сигналом суддя дає свисток і вказує вільною рукою у небо. Потім суддя пояснює, хто отримує штрафний удар та за що. Вони також триматимуть руку в повітрі протягом кількох секунд, пояснюючи, яка команда отримує штрафний удар. Вільні удари відрізняються від штрафних тим, що вам не дозволяється бити по воротах. Якби ви забили гол із вільного удару, і м'яч не торкнувся когось ще на полі, гол не зараховувався б. Непрямі штрафні удари трапляються набагато рідше, ніж прямі штрафні удари. Однак один із прикладів того, як можна отримати такий штрафний удар, це якщо команда передає м'яч назад своєму воротареві, і воротар стосується його руками.

1.4 Зауважте, що суддя вказує на одинадцятиметрову позначку для пенальті. Щоб призначити пенальті, суддя дає свисток і вказує прямо на пенальті команди, якій призначено пенальті. Прислухайтеся до довгого, твердого свистка, а не до короткого різкого. Пенальті відносно рідкісні у футболі. Суддя присуджує їхній атакуючій команді, коли фол здійснено у штрафному майданчику. У ситуації пенальті атакуюча команда б'є по воротах 1 на 1 із воротарем із пенальті. Прикладом штрафного порушення може бути якщо хтось торкнеться м'яча руками в штрафній зоні.

1.5 Зрозумійте, що порушення середньої жорсткості позначаються жовтою карткою. Якщо гравець отримує жовту картку, це вважається застереженням. Якщо гравець отримує другу жовту картку, це дорівнює одній червоній картці, і гравець видаляється з поля. Суддя виймає картку з кишені, вказує на неї гравця, а потім вказує нею в повітря. Після цього вони записують подробиці правопорушення у свій зошит. Приклад порушення жовтої картки є різкий удар по ногах противника.

1.6 Серьезные правонарушения признаются красной карточкой. Судья дает красную карточку за серьезные нарушения или за несколько желтых карточек. Если судья дает игроку красную карточку за получение 2 желтых карточек, судья сначала указывает на него желтой карточкой, а затем красной карточкой. Судья указывает на них красной карточкой, а затем держит ее прямо в воздухе, как и в случае с желтой карточкой. Примером нарушения за красную карточку может быть удар игрока кулаком другого игрока. Игрок, получивший красную карточку, удаляется с поля и не допускается к дальнейшему участию в игре.

2. Розуміння бічних суддів

2.1 Зверніть увагу на бокового арбітра, що вказує на кут кутового удару. Бічний суддя підбігає до кутового прапорця на своїй стороні поля та, використовуючи прапор, який він тримає, вказує вниз на кутову точку. Вони не свистять, коли вони роблять це. Наприклад, коли ви бачите це, коли нападник завдає удару по воротах, а захисник відбиває м'яч за межі поля за воротами. Бічні судді носять із собою переносний прапор полем. Вони використовують цей прапор для різних сигналів, включаючи кутові удари. Бічний суддя бігає туди-сюди по полю. На кожну половину поля припадає по одному боковому судді. Як тільки гра виходить за межі їх половини, вони стоять на середній лінії, поки гра не повернеться на їхню половину.

2.2 Спостерігайте за тим, як суддя вказує в одному напрямку для сигналу вкидання. Як тільки м'яч виходить за межі ігрового поля, бічний суддя біжить туди, де м'яч перетнув кордон ігрової зони. Коли вони підбігають, вони направляють свій прапор у бік вкидання. Це напрямок атаки команди, яка виконує вкидання. Якщо м'яч перебуває на половині поля бокового судді, він показує, у якому напрямі виконується кидок, лише якщо це очевидне рішення. Якщо це не очевидне рішення, суддя на полі приймає рішення щодо спрямування вкидання. М'яч вважається "поза грою", коли весь м'яч перетнув лінію, що позначає ігрове поле. Якщо м'яч випав лише наполовину, гра продовжується.

2.3 Зверніть увагу, що рефері зупиниться та вкаже своїм прапорцем положення «поза грою». Порушення "поза грою" показано боковим суддею, який стоїть нерухомо на одній лінії з гравцем "поза грою" і вказує своїм прапорцем прямо на полі для гри. Їхня рука буде перпендикулярна їх тілу. Бічний суддя не дає свистка у разі офсайду. Правило офсайду трохи збиває з пантелику. Офсайд фіксується, коли команда атакує та передає м'яч гравцеві своєї команди, який перебуває перед ними. Якщо гравець, який отримав передачу, знаходився перед останнім гравцем команди, що захищається, коли була зроблена передача, фіксується офсайд. Наприклад, суддя на бічній лінії піднімає свій прапор, якщо атакуючий гравець передав м'яч товаришу по команді, який коли гравець, що передає м'яч, стосується його, знаходиться ближче до воріт, ніж усі захисники іншої команди. Правило введено для того, щоб гравці не могли просто розташуватись табором на половині поля суперника та отримувати довгі передачі від своїх товаришів за командою.

2.4 Спостерігайте за бічними суддями, що окреслюють прямокутник для заміни. За цим сигналом бічні судді пробігають до середини поля та утворюють прямокутник над головою руками та прапорцем. Зазвичай, вони тримають цей сигнал 5-10 секунд, щоб люди встигли його побачити. Також часто хтось тримає дошку з номером гравця, що йде, виділеним червоним, і номером гравця, що продовжує, зеленим. Обидва бічні судді зазвичай подають цей сигнал.

Як розуміти сигнали футбольних суддів
https://football-world.com.ua/uploads/articles/6afeda2becbd39e8084c9e6993a5b1346a43a76e.jpg
Як розуміти сигнали футбольних суддів