ПРАЦЮЄМО! Відправляємо з Києва, Одеси та Івано-Франківська | ОТРИМАЙ ЗНИЖКУ
Каталог товарів
ПРАЦЮЄМО! Відправляємо з Києва, Одеси та Івано-Франківська | ОТРИМАЙ ЗНИЖКУ

Як забити пенальті

1. Виконання пенальті

1.1 Розташуйте м'яч самостійно. Не дозволяйте судді, воротареві чи іншому гравцю ставити м'яч замість вас. Ви той, хто виконує удар, тому ви повинні бути тим, хто помістить м'яч на пенальті маркер. Проведіть рукою по траві, щоб прибрати грудки, каміння або палиці, потім помістіть м'яч якнайвище на траву. В ідеалі м'яч повинен трохи розпушитися об траву, щоб у вас був найкращий шанс вдарити його чисто. Якщо пляма зношена, не турбуйтеся надто сильно. У будь-якому разі, удар по землі — постріл із високою ймовірністю. Просто переконайтеся, що ви враховуєте висоту м'яча під час підходу.

1.2 Зробіть три-чотири кроки назад. Поставте м'яч, потім зробіть три кроки назад і зробіть один крок убік ногою, що не б'є. У вас не так багато часу, щоб ударити по м'ячу, і більшості гравців достатньо одного кроку назад та одного кроку убік, щоб отримати досить сильний удар. Робіть те, що вам зручно. Практикуйте різні підходи та з'ясуйте, що найкраще працює для вас. Деякі гравці вважають, що якщо почати з розбігу з центру поля, це дасть вам більше сили під час кидка. Хоча це може здатися лякаючим, правда в тому, що вам доведеться сповільнюватися, коли ви наближаєтеся до м'яча, щоб переконатися, що не приземлитесь не на ту ногу. П'ятдесят кроків, щоб пробити пенальті, нічого не означають, окрім втоми.

1.3 Спочатку виграйте психологічну гру. Не дивіться на воротаря, не слухайте балаканину ваших супротивників і не звертайте уваги на те, що хтось каже. Замовкни на полі, дивися на м'яч і думай про те, що ти робиш. Ніщо інше зараз не має значення, крім забити м'яч у сітку. Воротар, ймовірно, стрибатиме, розмахуватиме руками і поводитиметься впевнено. Це тому, що воротар знає, що ви збираєтесь забити. Зосередьтеся і зберігайте спокій, і ви будете набагато ближчими до мети. В якості альтернативи, якщо ви почуваєтеся альфою, дивіться на воротаря щосили. Пропаліть дірку в задній частині сітки очима. Залякайте супротивника. За статистикою пропущених пенальті більше відбитих. Ваш найбільший суперник у пенальті – не воротар, а ви самі. Пам'ятайте про це.

1.4 Виберіть місце для прицілювання та дотримуйтесь його. Найкраще місце для пенальті? Там, де вам зручніше. Штрафні удари - це кидок з високою ймовірністю в будь-якому місці в сітці, але занадто багато роздумів змушує багатьох гравців стати на власний шлях і змінити своє рішення в останню хвилину. Ви не побачите нічого за секунду до удару, що допоможе вам передумати. Виберіть місце та будьте впевнені, що воно правильне. Пам'ятайте це золоте правило: «Місце, одного разу обране для завдання удару, ніколи не повинно змінюватися. Жодних роздумів». За статистикою більшість пенальті забивається в нижній лівий кут воріт. Верхній лівий кут є другим за величиною відсотком, за ним слідує нижній правий кут. Це пов'язано з тим, що більшість гравців правші і природно зачіплюють м'яч лівою рукою. Якщо ви маєте сумнів, тримайте м'яч низько. Постріли, спрямовані у верхні кути, найрідше рятуються, але найчастіше промахуються. Якщо ви дуже точний стрілець, ви даєте собі найкращі шанси вистрілити у верхній кут, але за статистикою шанси промастити набагато вище.

1.5 Розслабтеся та дихайте. Коли ви розмістили м'яч і вирішили, куди стрілятимете, просто розслабтеся. Будьте певними. Понад 70% пенальті закінчуються голами. Зосередьтеся на поставленій задачі, механіці пострілу і чекайте на свистка судді. Скажіть собі, що ви збираєтесь забити. Не дивлячись у точку, куди ви збираєтеся бити, візуалізуйте, як кидок проходить повз воротаря і потрапляє у сітку. Візуалізуйте, як ви доводите м'яч до кінця, чітко та сильно вдаряєте по м'ячу та забиваєте гол своїй команді. Коли ви чуєте свисток судді, краще бити якнайшвидше і не давати собі занадто багато часу на роздуми та ухвалення поганого рішення. Вам більше не потрібно нервувати воротаря. Час настав.

1.6 Вдарте по м'ячу підйомом стопи. Поставте ногу, що не б'є, на кілька дюймів збоку від м'яча і вдарте по ньому підйомом ноги, що б'є. Це дає вам найкращий контроль над м'ячем, дозволяючи вам вести його в точку на ваш вибір і в сітку. Продовжуйте рух ногою, піднімаючи ногу і спрямовуючи носок туди, куди ви хочете, щоб м'яч влучив. Деяким гравцям подобається використовувати шнурки під час удару по м'ячу, щоб надати йому більше сили, що також є відмінним способом удару ногою. Зазвичай це забезпечує меншу точність, але більшу потужність. Якщо ви бажаєте, щоб м'яч летів високо, поставте опорну ногу відразу за м'ячем і нахилиться над ним, щоб він залишався досить низько. Вам потрібно зробити це, якщо ви хочете цілитися у верхній кут. Якщо ви хочете, щоб м'яч летів землею, використовуйте підйом і сильно пробивайте м'яч. Не намагайтеся надто захопитися своєю метою.

1.7 Нехай ваші товариші за командою отримають відскок, якщо він є. Якщо ви схибите, будьте обережні, перш ніж атакувати і зробити ще один постріл. Інший гравець, чи то суперник чи товариш по команді, повинен торкнутися м'яча раніше за вас. Якщо воротар робить сейв, але м'яч відскакує, біжіть до нього якнайшвидше і постарайтеся потрапити в сітку. Якщо ви відбиваєте м'яч від штанги, інший гравець повинен торкнутися його першим, інакше вам буде призначено фол.

2. Практика пенальті

2.1 Розробіть репертуар ударів. У вас має бути не більше трьох варіантів ударів щоразу, коли ви підходите до штрафного майданчика, щоб пробити пенальті у футболі. Чи не ускладнюйте собі життя більше, ніж потрібно. Потренуйтеся виконати три різні пенальті та назвіть це своїм репертуаром ударів. Вдосконалюйте кожен з них, щоб ви знали, що зможете забити будь-який з них, коли настане час. Як би не виглядали ваші найбільш зручні і найбільш ймовірні удари, відпрацьовуйте їх і не турбуйтеся про інші варіанти. Більшість воротарів пірнатимуть ліворуч або праворуч у випадковому порядку, через що дуже важко передбачити, де буде воротар, коли ви битимете. Однак, якщо воротар знайомий із вашим стилем гри, добре завжди мати при собі кілька варіантів дій. Знову ж таки, більше пропущених ударів, ніж відбитих, тому це в основному залежить від вас. Більшість сейвів відбувається у правому нижньому кутку воріт. Деякі воротарі припускають, що праві кікери спробують перехитрити їх, завдаючи удару у неприродний кут. Найкраще пройти легкий та нескладний процес. Стріляйте у кут, у який вам зручніше.

2.2 Беріть пенальті, коли ви втомилися. Будь-хто може відправити м'яч у сітку пару разів, але як щодо того, щоб півгодини бігати полем, боротися за м'ячі, подавати кутові? Ваші ноги будуть втомлені, ви будете спітнілими і змученими, і раптом усі погляди будуть прикуті до вас. Ваші ноги можуть здатися свинцевими, але ви повинні забити блискучий гол, який виведе вашу команду вперед. Тренуйтеся правильно. Виконуйте пенальті, коли ви втомилися, і навчитеся сповільнюватися та заспокоюватися, зосереджуючись на механіці та рухах, щоб допомогти собі забити.

2.3 Вимірюйте свої підходи та практикуйте різні кроки. Деяким гравцям буде достатньо двоетапного підходу, щоб отримати потрібну потужність. Іншим може знадобитися інша кількість кроків або вони можуть захотіти пограти з психологією воротаря за допомогою різних підходів та химерної роботи ніг. Це нормально. Потренуйтеся виконувати удари ногою з різних кроків назад та подивіться, як вам зручніше. Деяким гравцям подобається робити ще кілька кроків тому, щоб зробити крок, що заїкається, кілька швидких кроків, перш ніж врізатися в м'яч. Це допомагає збити таймінг воротаря і може змусити воротаря стрибнути раніше, а це означає, що ви можете потрапити у відчинені ворота.

2.4 Практика з відволікаючими факторами. Знову ж таки, легко забивати м'ячі у відкриту сітку. Потренуйтеся з воротарем, який каже сміття. Тренуйтеся, поки ваш молодший брат сміється з вас позаду, кажучи, що ви промахнетесь. Практикуйтесь, коли грає гучна музика, виють жуки та йде дощ. Тренуйтеся у найгірших умовах, і ви будете готові до всього.

2.5 Практикуйтеся наосліп. Якщо ви дійсно хочете вивести свої пенальті на новий рівень, практикуйте їх із заплющеними очима. Буквально. Відстань від пенальті до воріт та розміри воріт будуть однаковими щоразу, коли ви захочете пробити пенальті. Це означає, що ваш підхід, ваша механіка та розміщення пострілу мають бути автоматичними. Ви повинні мати можливість зробити це з закритими очима. Чому б не спробувати?

Як забити пенальті
https://football-world.com.ua/uploads/articles/ee3e8a90f890626f06a4e53f727a87b4fb726011.jpg
Як забити пенальті